İçeriğe geç

Hakkımda

bahar_paykoc-b

Sihirli bir kelime: “İletişim”

Lisedeyken “Matematik-Fen” alanı öğrencisiydim ve üniversite sınavı sonucuma göre ODTÜ Biyoloji Bölümü’ne yerleştim. Bölümde birinci yılımı başarıyla tamamladım ancak başından beri alanımı değiştirmem gerektiğini içimde çok güçlü bir şekilde hissettim. İletişim alanında eğitim almaya karar vererek tekrar üniversite sınavına girdim. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’nde okudum. Ardından Fulbright bursuyla NYU’da “Media, Culture and Communication” alanında master yaptım. Üniversite yıllarımdan beri tutkuyla bağlı olduğum İletişim alanında lisans ve yüksek lisans eğitimlerimin ardından yine bu alanda çalıştığım ve ürettiğim için mutluyum. CNN Türk Afiş programında muhabirlik yaptım. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projesinde çalıştım. Altı senedir de Darüşşafaka Cemiyeti’nde Kurumsal İletişim Uzmanı olarak çalışıyorum. Hem kişiler arası hem medya aracılığıyla iletişim konusunda düşünmeyi, araştırmayı, öğrenmeyi ve üretmeyi seviyorum. Sürekli gelişen bu alanda çalışırken ben de gelişiyorum. “İletişim” kelimesinin bir sihri vardır. Yaşamda her şey ona bağlıdır. Her şey gibi onu da iyi amaçlarla kullanmak, insanın hayatında ve dünyada çok şeyi değiştirebilir.

Sevdiğim bir şeyi paylaşmaktan, onu çevreme anlatmaktan keyif alırım. İnsanlarla, hayvanlarla, doğayla iletişim kurmayı, farklı kültürlerden insanlarla konuşmayı, dil öğrenmeyi severim. İyimser ve güler yüzlüyüm. Kolay vazgeçmem. İnsanlara değer veririm. Yazı yazmayı, röportaj yapmayı, fotoğraf çekmeyi, yeni yerler görüp yeni insanlarla tanışmayı, keşfetmeyi, ufkumu genişletmeyi, gezdiğim yerlerle ilgili yazı ve fotoğraflarımı bloğumdan ve sosyal medyadan paylaşmayı severim.

Çok iyi derecede İngilizce, iyi derecede Fransızca, orta derecede Almanca biliyorum. Yaklaşık üç yıldır hobi olarak yazılar yazıyor ve yazılarımın bir kısmını bloğumda paylaşıyorum. Yazılarımın bugüne kadar yayınlandığı yerler arasında hurriyet.com.tr ve BeIN İZ TV’nin e-dergisi Merak Et de bulunuyor.

İyi okumalar…

Bahar Paykoç